133 «голосувальники за диктатуру» знову балотуються до парламенту

Это сообщение из категории [ Новости Украины ]

Рух ЧЕСНО проаналізував перелік кандидатів за партійними списками та у мажоритарних округах (в тому числі, самовисуванців), що розміщений на сайті ЦВК станом на 16 жовтня, після завершення офіційно строку реєстрації кандидатів.

Згідно з даними сайту ЦВК, до Верховної Ради VIII скликання балотуються 133 депутати, які голосували за «диктаторський закон» 16 січня, з них 39 кандидатів балотуються за списками партій.

Громадські активісти звертають особливу увагу суспільства на тих кандидатів, які 16 січня проголосували за антидемократичний проект Закону про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян ( №3879), що суттєво обмежував права та свободи громадян*. Активісти переконані, що такі кандидати не мають морального права висуватися до наступного парламенту і не повинні уникнути політичної відповідальності за свій вчинок.

Нажмите что бы увеличить картинку

Найбільше таких кандидатів у списку «Опозиційного блоку» – 15: Бахтеєва Тетяна Дмитрівна, Білий Олексій Петрович, Волков Олександр Михайлович, Воропаєв Юрій Миколайович, Горіна Ірина Анатоліївна, Долженков Олександр Валерійович, Коваль Олександр Іванович, Корж Павло Петрович, Льовочкіна Юлія Володимирівна, Мирний Іван Миколайович, Мірошниченко Юрій Романович, Нечаєв Олександр Ігоревич, Новинський Вадим Владиславович, Шатворян Вілен Григорович, Шуфрич Нестор Іванович.

На другому місці список Комуністичної партії України – 13 кандидатів: Алексєєв Ігор Вікторович, Бідьовка Володимир Анатолійович, Гордієнко Сергій Володимирович, Кілінкаров Спірідон Павлович, Левченко Ольга Володимирівна, Булах Вікторія Володимирівна, Мармазов Євген Васильович, Мартинюк Адам Іванович, Михайленко Ольга Дмитрівна, Парубок Омелян Никонович, Симоненко Петро Миколайович, Спіріна Ірина Дмитрівна, Цибенко Петро Степанович.

На останньому місці – партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна», де нараховується 11 голосувальників за закон 16 січня: Васадзе Таріел Шакрович, Волков Олександр Анатолійович, Джига Микола Васильович, Крук Юрій Борисович, Макеєнко Володимир Володимирович, Мельничук Лариса Юріївна, Поляков Василь Леонідович, Тігіпко Сергій Леонідович, Фабрикант Світлана Самуілівна, Федоряк Геннадій Дмитрович, Шаблатович Олег Миколайович.

Також 94 кандидата, що голосували за так званий «закон диктатури» 16 січня, висуваються в одномандатних виборчих округах.

Нажмите что бы увеличить картинку

Серед них 2 кандидати висунені Комуністичною партією України – Губар Віктор Іванович та Дорохов Антон Миколайович; 1 кандидат висунений Блоком Петра Порошенка – Атрошенко Владислав Анатолійович.

Решта кандидатів йдуть самовисуванцями.

Найбільше таких кандидатів балотується у Харківській області та Донецькій областях – по 13. На другому місці Дніпропетровська – 10 кандидатів. У Запорізькій області – 7. Одеській – 6. Черкаській – 5. У Миколаївській, Луганській, та Чернігівській – по 4. У Волинській, Вінницькій, Житомирській, Київській, Хмельницькій та Херсонській – по 3. У Закарпатській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській – по 2. У Чернівецькій області та м. Києві – один кандидат.

Водночас, низка народних депутатів чинного скликання Верховної Ради України, які висуваються на цих парламентських виборах, згодом написали заяви із спростування свого голосування за «диктаторський закон»**.

*Аналіз Руху ЧЕСНО ґрунтується на даних поіменного голосування за законопроект №3879, розміщених на офіційному сайті Верховної Ради (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=3611). Кандидатами, які голосували за «диктаторський закон» 16 січня, вважаються в тому числі й депутати, які пізніше написали заяву «про відкликання голосу».

** Заяву з прохання вважати результатом свого голосування – “Не голосував” написали: Олександр Єдін (4 березня), Сергій Лабазюк (1 серпня), Валентин Ничипоренко (11 березня), Віктор Остапчук (30 вересня), Володимир Пехов (29 січня), Віктор Тимошенко (6 серпня), Леонід Сергієнко (дата невідома) та Ігор Скосар (дата невідома).

Ігор Єремеєв, Степан Івахів та Сергій Мартиняк у січні 2014 року заявили про непідтримку проголосованих 16 січня законів, та 23 січня ініціювали законопроект, який передбачав їх скасування. Заяву з прохання вважати результатами їхнього голосування “не голосував” від Ігоря Єремеєва та Сергія Мартиняка було зареєстровано Апаратом ВРУ 7 жовтня, заяву Степана Івахіва – 3 жовтня.

Юрій Мірошниченко подав заяву з проханням вважати результатом його голосування – “Проти”. Владислав Атрошенко 1 жовтня звернувся до Апарату ВРУ з проханням виправити дані про поіменне голосування 16 січня у електронній базі Верховної Ради, оскільки вважає, що не голосував «за» вказаний законопроект і зарахування його голосу “за” називає “технічною помилкою”. Валерій Мошенський 7 жовтня написав заяву, що у день голосування був відсутній.

Оцінити:
ФигняОтлично (Еще не оценили)
Завантаження...
Популярність: 839 views


Ви можете слідкувати за всіма оновленнями цієї теми через RSS 2.0 feed. Ви можете залишити відгук, або trackback з вашого сайту.

Оставить комментарий